Share
Go down
avatar
OWNER
OWNER
Posts : 5
Join date : 2018-03-10
Location : Prilep, Macedonia
Преглед на профилот на членотhttp://naturalgaming.macedonianforum.net

ПРОЧИТАЈ ПРЕД ДА ОТВОРИШ ТЕМА !!!!

on Саб Мар 10, 2018 11:30 pm
Во оваа тема ќе ги видете правилата за отворање на тема во
подфорумот на прекршување на правила.
Секој кој мисли дека е погрешно казнат нека стави тема според правилата доле.

Правила за наслови :

[ПОГРЕШНО КАЗНЕТ] Ime_Prezime((vase, ako ste pogrseno kazneti)) - pricina

[ПРЕКРШЕНО ПРАВИЛО] Ime_Prezime((na toj sto prekrsil))

Правила за што да пишува во темата :

За погрешно казнет :
Име и презиме на серверот ((од тој што е погрешно казнет, ваше )) :
За што сте казнети ? :
Доказ дека сте погрешно казнет((ОБАВЕЗНО)) :

За пријавување на прекршено правило :

Име Презиме на серверот ((ваше)) :
Име презиме на серверот ((од тој што прекршува)) :
Доказ :
Кое правило го прекршува ? :
Ovaa tema ke bide razgledana od agmin/gamemaster tim !

Вратете се на почетокот
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот